Jagodowe Trendy 2017

            W dniach 19 - 20 luty 2017r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku pt. „Jagodowe Trendy”, której po raz kolejny byliśmy uczestnikami.

            Nasze stoisko jak corocznie przyciągało uwagę dorodnymi owocami, które zwiedzający mogli również degustować. Wystrój stoiska mógł lekko zmylić producentów owoców miękkich jednak ze względu na porę roku to jabłka i gruszki stanowiły piękną dekorację. Jednak głównym celem obecności naszej firmy na tegorocznej konferencji „Jagodowe Trendy” było zachęcenie i pozyskanie jak największej liczby dostawców owoców deserowych między innymi: malin, porzeczek, truskawek, wiśni, czereśni, jeżyn, borówek.
            Zainteresowani, którzy nas odwiedzili oprócz pytań o nadchodzący sezon i prognozy cenowe pytali także o warunki współpracy a także o odmiany jakie preferujemy do zakupu.

            Udało nam się pozyskać i zachęcić do współpracy na sezon 2017 nowych dostawców zarówno malin, porzeczek jak i innych owoców miękkich w tym także bardzo popularnej ostatnio jagody kamczackiej. Tegoroczną konferencję uważamy za bardzo udaną ze względu na bardzo duże zainteresowanie i nawiązanie nowych jakże cennych pod względem handlowym kontaktów.
            Wśród licznych wykładów dominowała tematyka związana z uprawą, ochroną i technologią produkcji owoców miękkich np.
Integrowane nawadnianie malin, Zintegrowane metody zwalczania chorób grzybowych w uprawie malin z wykorzystaniem najnowszych wyników badań, Problemy w produkcji porzeczki czarnej – zagrożenia i szanse, Prowadzenie krzewów porzeczek w szpalerze.

            Dzień drugi poświęcony by również malinie, jak i Goji jako alternatywy dla producentów owoców miękkich. Między innymi rozważano kwestię opłacalności produkcji malin w gruncie oraz pod osłonami. Prezentowano najnowsze techniki wykorzystywane w ciągnikach do upraw jagodowych. Zarówno dzień pierwszy jak i drugi konferencji zakończony był dyskusją i podsumowaniem omawianych tematów.


Copyright 2013.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie FajnyInformatyk.pl.
Dofinansowanie z unii EuropejskiejPolski