Jagodowe trendy 2016

W dniach 25 i 26 lutego 2016r. odbyła się XII Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku pt. „Jagodowe Trendy”, w której po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć. Organizatorem konferencji był Związek Sadowników RP, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Nasze stoisko przyciągało uwagę zwiedzających dorodnymi owocami, które prezentowaliśmy na kilka sposobów. Zarówno ułożone odmianami z podpisanymi nazwami jak i w drewnianej skrzyneczce-łuszczce. Jednak głównym celem obecności naszej firmy na tegorocznej konferencji „Jagodowe Trendy” było zachęcenie i pozyskanie jak największej liczby dostawców owoców deserowych głównie maliny i porzeczki ale także truskawki, wiśni, czereśni czy jeżyny. Wystrój stoiska mógł lekko zmylić producentów owoców miękkich jednak ze względu na porę roku to głównie jabłka stanowiły piękną dekorację.

Krasnik2016

Zainteresowani, którzy nas odwiedzili oprócz pytań o nadchodzący sezon i prognozy cenowe pytali także o warunki współpracy z ubiegłego sezonu- jakie mieliśmy ceny, jakie kupowaliśmy ilości towaru deserowego, w jakich opakowaniach i czy je zapewnialiśmy a także o odmiany jakie preferujemy. Udało nam się pozyskać i zachęcić do współpracy w sezonie 2016 nowych dostawców zarówno maliny, porzeczki jak i innych owoców miękkich. Tegoroczną konferencję uważamy za bardzo udaną ze względu na nawiązanie nowych jakże cennych pod względem handlowym kontaktów.

Krasnik20161

Wśród licznych wykładów dominowała tematyka związana z uprawą, ochroną i technologią produkcji owoców miękkich. Dzień pierwszy konferencji poświęcony był między innymi tematyce cydru. Wiceprezes Związku Sadowników RP wyjaśniał tajniki organizacyjno-prawnych aspektów i technologiczne podstawy produkcji cydru, mówił również o konieczności szerszych działań promocyjnych na rynku owoców jagodowych.

Poruszana była tematyka produkcji porzeczki czarnej z deserowym przeznaczeniem owoców oraz szukanie odpowiedzi na pytanie czy ekologiczna uprawa porzeczki czarnej może być dobrą alternatywą dla produkcji i producentów towaru konwencjonalnego.

Dzień drugi poświęcony był głównie uprawie, ochronie i opłacalności maliny. Tutaj także rozważano kwestię rentowności uprawy maliny w ekologii i konwencji. Prezentowano najnowsze techniki wykonywania zabiegów herbicydowych i systemy nawadniające z użyciem technologii informatycznych w uprawach jagodowych. Zarówno dzień pierwszy jak i drugi konferencji zakończony był dyskusją i podsumowaniem omawianych tematów.


Copyright 2013.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie FajnyInformatyk.pl.
Dofinansowanie z unii EuropejskiejPolski