Polski English

PIORiN przypomina o ograniczeniach w stosowaniu chloropiryfosu!

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że w 2016 r. rozporządzeniem Komisji UE zostały wprowadzone ograniczenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin zawierających w swoim składzie substancję czynną chloropiryfos.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rejestrem środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania, preparaty zawierające chloropiryfos mogą być użyte wyłącznie w uprawach: rzepaku, truskawki, ziemniaka, kapusty brukselskiej, kalafiora, brokułu i kapusty głowiastej.

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że stosowanie środków ochrony roślin niezgodnie z treścią ich etykiet, stanowi naruszenie przepisów ustawy o ochronie roślin i może prowadzić do wystąpienia przekroczeń najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości środków ochrony roślin w produkowanej żywności. W konsekwencji, może być wydany zakaz wprowadzania wyprodukowanych płodów rolnych do obrotu oraz konieczności ich utylizacji.


Międzynarodowe Targi Fruit Logistica 2018

 

    W dniach 07-09.02.18 w Berlinie odbyły się Targi Fruit Logistica. Impreza ta organizowana jest dla specjalistów działających w branży owocowo-warzywnej. W tym roku uczestniczyło w tym wydarzeniu około trzy tysiące wystawców oraz ponad siedemdziesiąt sześć tysięcy odwiedzających.

 (Czytaj więcej)


 

Jagodowe Trendy 2018

 

    W dniach 7 - 8 luty 2018r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku pt. „Jagodowe Trendy”. Jak co roku w Kraśniku odbyły się „Jagodowe Trendy” – wystawa wielu firm i przedsiębiorców z branży owocowo – warzywnej oraz cykl konferencji i wykładów o tematach ściśle związanych z rolnictwem i sadownictwem.

(Czytaj więcej)

 


 

 

MIĘDZYNARODOWE TARGI OWOCÓW I WARZYW FRUIT ATTRACTION 2017 w Madrycie

W dniach 18-20 października 2017 r., w sześciu już pawilonach, wystawiało swoje produkty łącznie ponad 1500 firm.

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Hiszpanii, zaprezentowały się konsorcja  Appolonia Sp. z o.o.  i LubApple Sp. z o.o. oraz Rajpol Tarde Sp. z o.o., Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Gold-Sad Sp. z o.o., SunBerry Sp. z o.o., P.P.H. Ewa-Bis Sp. z o.o., Premium GoldSp. z o.o., JK Trans Sp. z o.o.

(Czytaj więcej)

 


 

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017

W dniach 1-3 czerwca odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

(Czytaj więcej)

 

XXIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

    W dniach 17-19.03.2017r. odbędzie się 23. edycja Targów Techniki Rolniczej.
Zakres branżowy targów techniki rolniczej w Kielcach to: nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie.

Program targów


 

Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego


Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma w ostatnich dniach uzyskała certyfikat Marka Lubelskie. Od tego momentu możemy oficjalnie promować nasz piękny region poprzez sprzedaż wysokiej jakości owoców i warzyw wyprodukowanych dzięki doświadczeniu członków naszej grupy. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na dalsze wspólne sukcesy. (Czytaj więcej)


 


Copyright 2013.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie FajnyInformatyk.pl.
Dofinansowanie z unii EuropejskiejPolski